Zajęcia fakultatywne

Potrzeba aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest niezwykła i niemal nieograniczona. Maluchy są twórcze, ich umysły chłonne, a wymagania
w stosunku do jakości i atrakcyjności zajęć - bardzo wysokie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych małych podopiecznych, z pomocą wykwalifikowanych instruktorów realizujemy w KRAINIE MAGII dodatkowe, płatne zajęcia judo i szachów.

Zajęcia funny-judo prowadzone przez instruktora Klubu Sportowego JOKER oparte są na zabawie i ćwiczeniach ogólnorozwojowych, w które wplecione
są elementy judo.
W ramach zajęć prowadzone są gry
i zabawy kształtujące sylwetkę dziecka
i rozwijające jego koordynację ruchową. Stopień intensywności ćwiczeń dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci.

 

Zajęcia szachowe uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia, trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny, są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji. Ćwiczą także sprawność koordynacji ruchowo–wzrokowej, rozwijają sprawność manualną i zręczność. Zakładanym celem kursu jest umiejętność poprawnego rozegrania przez dziecko partii szachowej.