Projekty dydaktyczne

Przez cały rok przedszkolny realizujemy różnorodne projekty dydaktyczne, które otwierają dzieci na zagadnienia kulturalne, naukowe, językowe.

 

ANIMAL

KINGDOM

Królestwo zwierząt jest niezmiernie bogate. Mimo to, mówiąc "zwierzęta", dzieci często mają na myśli tylko ssaki.  Projekt "Animal Kingdom" ma na celu poszerzenie wiedzy o inne kręgowce oraz kształtowanie szeroko rozumianych zainteresowań przyrodniczych dzieci.

Przedszkolaki dowiedzą się wielu ciekawych faktów na temat każdej z podstawowych grup istot żywych (ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby). Zajęcia te wzbudzą dzieciach świadomość otaczającego je świata, szacunek do wszystkich istot i postawę proekologiczną.  Porozmawiamy o ssakach jajorodnych, dowiemy się dzięki czemu ptaki latają, jak oddychają ryby, dlaczego gady są długowieczne i kto jest mistrzem kamuflażu.

 

PODRÓŻ

DO ŚWIATA SZTUKI

“Podróż do świata sztuki” to projekt, dzięki któremu każdy przedszkolak może odnaleźć w sobie prawdziwego artystę. Na zajęciach dzieci zgłębiają wiedzę na temat życia ludzi i kultury w wybranych okresach. Poznają wybitne dzieła (rzeźby, obrazy, architekturę) oraz ich twórców (Picasso,  Monet, Rembrandt, Leonardo da Vinci).

Podstawową wiedzę z zakresu historii sztuki łączymy z pracą plastyczną, począwszy od rysunku konturowego, po malarstwo, rzeźbę, czy kolaż. Poprzez realizowanie prac artystycznych dzieci ćwiczą sprawność manualną i rozwijają zdolności plastyczne. Projekt ten ma na celu przede wszystkim ożywić dziecięcą wyobraźnię, wprowadzić je w fantastyczny świat sztuki nie tylko dla dorosłych.

 

Założeniem projektu ‘CREATIVE KIDS’ jest rozwój dziecka poprzez doskonalenie jego dużej i małej motoryki,  planowania , percepcji wzrokowej i słuchowej oraz szeroko rozumianych procesów poznawczych. Zajęcia wzbogacone są o elementy Integracji Sensorycznej, dzięki czemu dzieci mają okazję do rozwijania kompetencji interpersonalnych oraz współpracy z innymi dziećmi. Podczas zajęć przedszkolaki mają okazję tworzyć niezwykle ciekawe, ale również użyteczne projekty: gniotki antystresowe, żelki do kąpieli czy świecące lampiony. A to wszystko w języku angielskim.

 

CHEMICZNE

CZARY-MARY 

Wiek przedszkolny jest najlepszym okresem do odkrywania i zgłębiania tajników najbliższego otoczenia, gdyż jest pozbawiony niezdrowej rywalizacji i presji osiągania ocen. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, mogą pokonywać przeszkody i wypróbowywać nowe możliwości postępowania. Z doświadczenia wiemy, że dzieci czerpią wiele radości z poszukiwania, eksperymentów i obserwacji. Jest to dla dzieci wspaniała zabawa, podczas której w ciekawy sposób zdobywają wiedzę i przeprowadzają doświadczenia. Realizacja programu zaspokoi dziecięce potrzeby oraz zachęci do myślenia, porównywania, opowiadania, uruchomi wyobraźnię...  Dotkniemy więc magii kolorów, światła i dźwięków, poznamy krążek Newtona i dokonamy wulkanicznych eksperymentów. Pokażemy dzieciom, że otaczające je przedmioty i substancje kryją wiele tajemnic, które można i warto odkrywać.