Projekty dydaktyczne

Przez cały rok przedszkolny realizujemy różnorodne projekty dydaktyczne, które otwierają dzieci na zagadnienia kulturalne, naukowe, językowe.

Czy woda służy tylko do picia? Dlaczego lód pływa po powierzchni wody? Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć projektu “Fantastic water”, który w całości poświęcony jest wyjątkowym właściwościom wody. Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach pasji odkrywczej, zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków. Dzieci mają okazję samodzielnie przeprowadzać i obserwować przebieg wielu fascynujących eksperymentów, które eksplorują różnorodne właściwości wody. Przedszkolaki stawiają hipotezy, sprawdzają je i na podstawie obserwacji wyciągają własne wnioski.

 

MELO-MANIA

Wbrew obiegowym opiniom, muzyka klasyczna nie jest dla dzieci zbyt poważna. Działa na nastrój i emocje człowieka, stymuluje rozwój mózgu, pamięci i poczucia przestrzeni. Muzyka Mozarta i chorał gregoriański poprawiają koncentrację i pamięć, utwory Vivaldiego, Telemanna, Haendla czy Bacha wspomagają i przyspieszają proces przyswajania wiedzy oraz pomagają w terapii dysleksji, natomiast Strauss i Beethoven harmonizują i integrują rytm pracy serca i mózgu. Projekt dydaktyczny „MELOMANIA” ma na celu zapoznanie przedszkolaków z twórczością różnych kompozytorów, obcowanie z kulturą, kształtowanie wrażliwości muzycznej i wyobraźni małego człowieka.

 

SECRETS OF HUMAN BODY

Z czego składa się nasze ciało? Jaką funkcję w naszym organizmie pełnia mózg, serce i płuca? Do czego służą nam zmysły? Te i inne tajemnice zgłębiamy podczas realizacji projektu edukacyjnego „SECRETS OF HUMAN BODY”. Głównym celem zajęć jest rozbudzanie zainteresowania dzieci anatomią i fizjologią ludzkiego ciała oraz wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia z nim związane. A to wszystko w języku angielskim.

 

 

W ŚWIECIE ZMYSŁÓW

Co to są zmysły i do czego nam służą? Czym są kubki smakowe? Czy na trąbce Eustachiusza można grać? Co takiego pozwala nam widzieć świat w kolorach? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi podczas zajęć projektu „W świecie zmysłów”.  Eksperymentujemy z kolorami, gramy koncerty na instrumentach stworzonych z różnych materiałów, które można znaleźć w kuchni, odkrywamy, co to takiego „ciecz nienewtonowska”, chodzimy „sensoryczną ścieżką”. Poznajemy także przeróżne smaki i zapachy z wyłączeniem zmysłu wzroku. Celem projektu jest rozbudzenie w dzieciach ciekawości na temat tego, co sprawia, że widzimy, słyszymy i czujemy.